Проекти IQusion

Електронний кабінет для подання та публікації електронних декларацій суддів та кандидатів на посаду судді

Галузь:

Система судоустрою України

Сектор:

Формування суддівського корпусу

Рік:

2018

Загальний опис

Електронний кабінет для подання та публікації електронних декларацій суддів та кандидатів на посаду судді – інформаційна система, розроблена на виконання вимог Закону України «Про судоустрій та статус суддів». Є одним з інструментів реалізації державної антикорупційної політики в суддівській сфері, та спрощує суддям процес виконання обов’язків щодо декларування інформації про родинні зв‘язки і доброчесність.

Поставлене завдання

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», реалізація електронного кабінету мала на меті спростити подання декларацій для суддів та кандидатів на посади суддів, шляхом вирішення таких задач:

 • Автентифікація користувачів шляхом використання засобів ЕЦП;
 • Забезпечення доступу до заповнення документів з ЕК користувача;
 • Спрощене введення даних у декларації;
 • Подача заповнених документів та уточнення до них;
 • Підтвердження подачі документів за допомогою ЕЦП;
 • Захищене зберігання даних;
 • Відкритий доступ до реєстру декларацій.

Також, уся інформація щодо поданих декларацій повинна бути відкритою для загального доступу громадськості на офіційному веб-сайті. Оприлюднення та надання інформації здійснювати згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Рішення

Замовником було прийнято рішення щодо підтримки задач з реформування судової системи та впродовж тривалого часу запроваджувалась система подачі декларацій з ЕК користувача.

Для реалізації вимог законодавства було запропоновано такі підходи:

 • Забезпечити централізований облік даних суддів та кандидатів на посаду судді;
 • Забезпечити хронологічність подачі документів з відповідними даними;
 • Суддям та кандидатам на посаду судді надавати можливість подачі електронних пакетів документів засобами ЕК;
 • Забезпечити відкритий цілодобовий доступ до поданих декларацій.

Кінцевий результат

Користувачі, що випробували на собі можливість подачі декларацій через ЕК відзначили простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, спрощене введення даних у декларації та безпеку при авторизації у ЕК та підписанні документів шляхом ЕЦП.

Також розроблено керівництво користувача з відповідями на основні питання, з яким можна ознайомитись безпосередньо на сайті електронної подачі документів (https://cab.vkksu.gov.ua/#/).

В результаті відкритого цілодобового доступу до реєстру поданих декларацій (https://cab.vkksu.gov.ua/search.html#/), громадяни мають можливість в будь-який час здійснювати  пошук та переглядати усі подані декларації суддів та кандидатів на посаду судді.

Ми об’єднали в команді професійних програмістів та фахівців з управління процесами, ресурсами та ризиками. 
 

© 2008-2018 IQusion

Intecracy Group

Компанія IQusion входить до консорціуму Intecracy Group — великого об’єднання IT-компаній на ринку Східної Європи. Завдяки цьому ми здатні реалізовувати проекти будь-якої складності.

Клієнти

Серед постійних клієнтів компанії IQusion — міністерства та відомства України, державні підприємства, провідні банки та страхові компанії, а також великі промислові підприємства.