Проекти IQusion

Електронний кабінет перевізника

ЗАМОВНИК:

Державна служба України з безпеки на транспорті

Галузь:

Транспорт

Сектор:

Автомобільний транспорт

Рік:

2018

Загальний опис

Проект створений у співпраці з Міністерством інфраструктури, Державним агентством з питань електронного урядування та Державною службою України з безпеки на транспорті, а також – за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS і Фонду Східна Європа, і покликаний спростити автоперевізникам отримання послуг від органу ліцензування, мінімізувати корупцію у цій сфері та підвищити безпеку пасажирських перевезень.

Поставлене завдання

Згідно Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» та Постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 №1001, Система повинна надавати можливість збирання, зберігання, обліку, пошуку та узагальнення інформації, що передбачена законодавством у частині подачі документів на видачу, розширення, звуження, анулювання, переоформлення ліцензій, що розглядаються Укртрансбезпекою. Для оптимізації роботи, що здійснюється при ліцензуванні на автомобільному транспорті, були поставлені такі задачі:

 • Інтеграція даних кабінету з Єдиною інформаційною системою «Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті»
 • Розробка 6 послуг, пов’язаних з отриманням ліцензії та управлінням нею;
 • Надання інформації про ліцензію, транспортні засоби та персонал;
 • Ведення всієї історії звернень ліцензіата зі статусами обробки;
 • Надання переліку чинних та використаних дозволів на міжнародні перевезення;
 • Ведення інформації щодо переліку штрафів, оформлених інспекторами ДСБТ;
 • Розробка публічної частини порталу, що забезпечує можливість перевірити наявність ліцензії за транспортним засобом.

Рішення

Укртрансбезпека прийняла рішення щодо впровадження системи та зі сторони фахівців з розробки погодила такі підходи у вирішенні поставлених задач:

 • Забезпечити можливість збирання, зберігання, обліку даних Перевізників, подання яких передбачається Ліцензійними умовами;
 • Оптимізувати взаємодію Укртрансбезпеки з Перевізниками, що сприятиме актуалізації існуючих даних щодо перевізників та підтримці актуальності цих даних;
 • Забезпечити Перевізника можливістю дистанційного доступу до даних, що обліковуються у Ліцензійній справі;
 • Реалізувати функціонал самостійного внесення даних Перевізниками та подачі до розгляду вже заповнених електронних документів з КП;
 • Реалізувати функціонал щодо перегляду та обліку штрафів та дозволів Перевізника;
 • Надати відкритий доступ для зацікавлених осіб до актуальних даних щодо законності ведення діяльності Перевізників.

Кінцевий результат

Під час роботи в електронному кабінеті перевізника користувачі відзначили можливість дистанційної подачі документів Перевізником (https://e-services.dsbt.gov.ua/#/login) і адаптивний та зрозумілий дизайн, який дозволяє працювати у порталі за допомогою смартфона, планшета, ноутбука або персонального комп’ютера. Представники Перевізників, тепер легко та швидко мають доступ до зведеної актуальної інформації, що стосується наявних штрафів, виданих дозволів для міжнародних перевезень, власних ліцензій Перевізника тощо.

Також з метою прозорості ведення даних про ліцензіатів без необхідності авторизації є можливість пошуку та перегляду загальнодоступної інформації про Перевізників (https://e-services.dsbt.gov.ua/#/).

Ми об’єднали в команді професійних програмістів та фахівців з управління процесами, ресурсами та ризиками. 
 

© 2008-2018 IQusion

Intecracy Group

Компанія IQusion входить до консорціуму Intecracy Group — великого об’єднання IT-компаній на ринку Східної Європи. Завдяки цьому ми здатні реалізовувати проекти будь-якої складності.

Клієнти

Серед постійних клієнтів компанії IQusion — міністерства та відомства України, державні підприємства, провідні банки та страхові компанії, а також великі промислові підприємства.