Проекти IQusion

Програмний комплекс LoGo (Local Governance)

Галузь:

місцеве самоврядування

Сектор:

діяльність органів місцевої влади

Рік:

2017

Загальний опис

Гнідинська сільська рада (Бориспільський район Київської області) впровадила програмний комплекс LoGo (Local Governance) розроблений Айкюжн IT.
Гнідинська сільська рада – виборний орган місцевого самоуправління. В своїй діяльності працівники прагнуть якомога повніше задовольняти вимоги і очікування людей: відкритості і прозорості у повсякденній роботі та етичної поведінки усіх посадових осіб. При цьому рада намагається досягати максимальної ефективності та результативності в реалізації задуманого. Усі плани керівництва ради спрямовані на сталий розвиток громади, створення комфортного середовища для проживання дорослих і дітей.

Поставлене завдання

Гнідинська сільська рада в своїй діяльності зіткнулася з декількома проблемами.

По-перше, реальні дані про платників податків та об’єкти оподаткування Ради не збігалися з даними податкової інспекції, саме тому виникла потреба в програмному забезпеченні, що забезпечить формування аналітичної бази і контроль процесів оподаткування.

По-друге, потрібно було рішення для оцифрування даних з громіздкої паперової книги погосподарського обліку, щоб автоматизувати процеси ПГО, прискорити видання довідок та формування статистично-аналітичних звітів.

По-третє, потреба реєстрації місця проживання/перебування та  надання адміністративних послуг жителям громади, таких як формування довідок, заяв, військовий облік та відсутність єдиної інформаційно-аналітичної бази ускладнювала процеси обміну даними з державними реєстрами, а процеси надання адміністративних послуг були тривалими.

Рішення

Для вирішення існуючих проблем, Гнідинською сільрадою було прийнято рішення впровадити програмний комплекс LoGo, що складається з трьох програм: «Місцеві податки з нерухомості», «Погосподарський облік» та «Реєстр територіальної громади». Всі програми розроблені на основі державних нормативних документів та актуалізуються згідно з внесеними змінами до них.

Починаючи з 2017 року, спеціалісти Гнідинської ради поступово почали впроваджувати програми комплексу LoGo та  сьогодні користуються всіма їх можливостями.

Програма «Місцеві податки з нерухомості» забезпечує формування аналітичної бази платників податків та об’єктів оподаткування в межах громади. За допомогою програми можна контролювати надходження від податків та орендної плати за користування земельними ділянками та нерухомістю.

Програма «Погосподарський облік» створена для швидкого внесення відомостей про житловий фонд громади, обліку наявних земельних ділянок, сільськогосподарської техніки та всієї інформації, необхідної для формування книги погосподарського обліку. Ця програма забезпечує оцифрування даних з паперових носіїв і позбавляє необхідності ведення громіздкої паперової книги погосподарського обліку.

Програма «Реєстр територіальної громади», розроблена для автоматизації процесів реєстрації та зняття з реєстрації громадян, обліку місця проживання і перебування фізичних осіб, формування статистичних звітів для держреєстрів.

Кінцевий результат

Спеціалісти ради успішно пройшли навчання та активно використовують Logo у своїй щоденній діяльності. Впровадження програмного комплексу LoGo Гнідинською сільською радою дало можливість повністю автоматизувати більшість ділових процесів територіальної громади, що сприяло низці позитивних результатів, зокрема:

  • суттєве зростання надходжень до місцевого бюджету завдяки актуалізації бази платників податків – база збільшилися більше, ніж в 3 рази;
  • аналіз надходжень та заборгованостей зі сплати місцевих податків;
  • підвищення ефективності роботи працівників ради завдяки скороченню рутинної ручної роботи (наприклад, зникає потреба вести паперові книги погосподарського обліку);
  • оптимізація процесів надання адміністративних послуг щодо реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання осіб;
  • скорочення часу для видачі довідок громадянам;
  • швидке формування статистичних звітів – звіти формуються протягом 2-3 хвилин замість 2-3 годин;
  • автоматизація процесів формування та ведення Реєстру територіальної громади відповідно до вимог нормативно-правових актів України;
  • спрощення процесів взаємодії з Єдиним державним демографічним реєстром та Державним реєстром виборців.

Програмний комплекс LoGo сприяє вирішенню існуючих проблем та створює можливості для досягнення нових цілей. Отримавши позитивні результати в перші роки використання LoGo, Гнідинська сільська рада на цьому не зупиняється і постійно вдосконалює свою діяльність.

Економічним підґрунтям розвитку громади є сільський бюджет, який щорічно виконується та раціонально використовуються громадські кошти. Для цього постійно підвищують компетентність працівників сільської ради і розширюють перелік адміністративних послуг, які вони надають односельцям. Головними керівними принципами для Гнідинської ради є: верховенство права, повага та захист конституційних прав кожної людини, інноваційність та відкритість до змін, підтримка культурної багатогранності мешканців села, постійна соціальна взаємодія між людьми та місцевим самоуправлінням. 

Також позитивний ефект від впровадження програмного комплексу LoGo відчули ради в Бориспільському та Києво-Святошинському районі Київської області, об’єднана територіальна громада в Чернігівській області та місто Херсон.

Ми об’єднали в команді професійних програмістів та фахівців з управління процесами, ресурсами та ризиками. 
 

© 2008-2018 IQusion

Intecracy Group

Компанія IQusion входить до консорціуму Intecracy Group — великого об’єднання IT-компаній на ринку Східної Європи. Завдяки цьому ми здатні реалізовувати проекти будь-якої складності.

Клієнти

Серед постійних клієнтів компанії IQusion — міністерства та відомства України, державні підприємства, провідні банки та страхові компанії, а також великі промислові підприємства.