Новини
IQusion — партнер заходу «Український оборонний Хакатон», який проводить Генштаб ЗСУ

23-27 липня 2018 року в Києві (Інноваційний парк UnitCity) відбуватиметься захід «Український оборонний Хакатон», організатором якого є Генштаб Збройних Сил України. Він спрямований на покращення взаємодії між силовими структурами в контексті розробки програмних продуктів для вирішення актуальних питань оборонно-безпекової сфери.

Компанія IQusion з великим задоволенням відгукнулась на пропозицію військових та стала партнером цього важливого для української армії заходу.

Як коментує подію заступник начальника ГШ ЗСУ Родіон ТИМОШЕНКО, «оборонна й безпекова сфера потребують інноваційних рішень, нестандартних підходів та ідей у сенсі автоматизації, міжвідомчої комунікації, моделювання ситуацій, зокрема кризових, та формування кейсів із готовими оперативними відповідями на загрози чи ризики. На таких майданчиках відбувається своєрідний аудит національних спроможностей й усього сектору (збройних сил, цивільної оборони, поліції тощо) щодо здатності швидко та ефективно знаходити програмні рішення для конкретних завдань чи ситуацій, а також для системи управління на різних її рівнях.

Хакатон може стати прологом формування активної спільноти однодумців, здатної до тривалої та масштабної творчості, генеруючи реальні зміни. А також інструментом персонального і професійного розвитку учасників, які звикають мислити за категоріями «проблема-спосіб вирішення», а не «запитання-відповідь».

На думку пана ТИМОШЕНКО, співробітництво України з НАТО в ІТ-секторі має посприяти створенню ефективних і унікальних автоматизованих систем управління, проте сумісних із такими самими натівськими системами. І для цього нам потрібні фахівці, яких треба залучати і мотивувати.

Найбільш нагальним завданням сьогодні для ІТ-фахівців є створення єдиної інтегрованої системи управління та розвідки. Адже вкрай важливо, щоб залучені до ООС підрозділи різних відомств розуміли один одного та ефективно взаємодіяли. Від цього залежить як наша упевнена безпека на довгі роки, так і виконання завдань із відбиття ворожої агресії й відновлення українського суверенітету над усіма загарбаними Московією теренами.

Ймовірно, що в разі вдалого проведення форуму, до якого залучені фахівці НАТО, повноформатний «натівський» Хакатон, за участі провідних гравців Альянсу, відбудеться саме в Україні.